Facebook Reklam Sistemleri Sosyal Medya

Facebook Piksel Kodu

Facebook Piksel Nedir Nasıl Kullanılrı

Facebook piksel kodu (Facebook Pixel) kullanmak Facebook reklamları yönetiminde daha fazla ölçümleme ve optimizasyon yapabilmenize olanak tanır. Böylece daha düşük bir Facebook reklam ücreti ve daha yüksek dönüşümler elde edebilirsiniz.

Facebook’a yeni reklam vermeye başlayanlar için basitçe ifade edersek: Facebook pikseli, reklam çalışmalarınızda büyük etki yaratabilecek küçük bir kod parçasıdır. Piksel, insanların Facebook reklamlarınızı gördükten sonra internet sitenizde gerçekleştirdikleri eylemleri takip eder. Bu bilgiyi kullanarak yeniden hedeflemek üzere hedef kitleler oluşturabilir, reklamlarınızın yayınını optimize edebilir ve ne kadar etkili olduklarını ölçebilirsiniz.

Facebook Piksel Nedir Nasıl Kurulur?

Pikseli yüklemek, reklamlarınızı iyileştirerek işletme hedeflerinize ulaşmanızı desteklemek için yapmanız gereken önemli bir adımdır. Facebook pikselinin 3 önemli özelliği şu şekilde:

Facebook Pikseli ile Hedef Kitle Oluşturma

Facebook pikseli kurulduktan sonra internet sitenizi ziyaret eden kişileri yeniden hedeflemek için Özel Hedef Kitleler oluşturabilir ve Benzer Hedef Kitleleri kullanarak en iyi müşterilerinize benzeyen kişilere erişebilirsiniz.

Facebook Piksel Kodu Oluşturma

Facebook Pikseli ve Ölçümleme

Facebook Piksel, Facebook reklamlarınızın doğrudan sonucu olarak gerçekleşen dönüşümleri takip eder; böylece ne kadar etkili olduklarını ölçebilirsiniz.

Facebook Pikseli ve Dönüşüm Optimizasyonu

Reklamlarınızda, kaydolma veya alışveriş yapma gibi istediğiniz bir eylemi gerçekleştirme olasılığı yüksek kişilere göre hedefleme ve optimizasyon yapmak için otomatik teklifi kullanabilmeniz için de Facebook pikseli kurulu olmalıdır.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

2 Yorum Yapıldı

  • Merhaba, Facebook piksel kodu için yerleştirme ve dönüşüm kurulumu için profesyonel destek veriyor musunuz?

    • Merhaba,

      Sitemizdeki kaynaklar dışında da birebir profesyonel hizmet veriyoruz. E-mail adresinize çalışma şeklimiz hakkında bir mail attım. Oradan iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yazın