Facebook Sosyal Medya

Facebook Mesajları Okunuyor mu?

Facebook Mesajları Okunuyor mu?

Facebook mesajları birçok kişinin mahrem kabul ettiği ve gizlemeye çalıştığı bir bölüm. Fakat bu konuda sizlere kötü bir haberimiz var.

Facebook Mesajları Yapay Zeka Tarafından Okunacak İddiası

Facebook tarafından geçen hafta içinde servis edilen bir bültende Facebook’un çalışmaları arasında olan yapay zekadan bahsedilmiş ve yapay zekanın getireceği muhtemel faydalardan bahsedilmişti. Fakat bu faydalar içinde dikkat çeken bir ifadeler vardı.

Yapay zekanın katkılarından bahsedilirken kullanılan iletişimle ilgili ifadeler dikkat çekti: İletişim kanalları aracılığıyla teröristler arasındaki saldırı planlarından ya da tehdit edilen ve korktuğu için bunu açıklayamayan kişilere yardımcı olabilecek bir yapay zekadan bahsediliyordu. İşte bu örnekler Facebook’un yapay zekasının mesajları da okuyacağı şeklinde bir izlenim oluşturdu. Paylaşılan bülten daha sonra kısmen değiştrildi.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın