Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti!

Facebook Aktif Kullanıcı Sayısı 2 Milyar

Facebook aylık aktif kullanıcı sayısı 2.000.000.000 (2 Milyar)ı geçtiğini Mark Zuckerberg kendi Facebook hesabı üzerinden duyurdu.

Bu yaklaşık dünya üzerindeki tüm insanların 4’te birine denk geliyor. 7,5 milyar kişinin 2 milyarı Facebook üyesi, kendi isteği ve çabası ile kişisel bilgilerini Facebook’a giriyor, paylaşımlar yapıyor ve etkileşimde bulunuyor.

2004 yılında bir yurt odasında kurulan Facebook ilk 8 yılın sonunda 1 milyar üyeye ulaşarak bir rekor kırmıştı. 2013-2015 arası daha düşük bir ivme ile büyüyen ve dünyanın en büyük paylaşım sitesi olmasına rağmen 2015 ve sonrasında büyüme hızını artırabilen Facebook 2017’nin ilk yarısında 2 milyar aktif üyeye ulaşmış oldu.

2.000.000.000  Üye İçin Kutlamalar Başladı!

Facebook sayfalarında türkçe çevirisi ile kilometre taşı diyebileceğimiz dönüm noktaları vardır. 2 milyar üye de Facebook’un kendi kilometre taşlarından biri olmuş oldu. Facebook bu başarısını çeşitli özel günlerde üyelerine  hazırladığı kişiye özel kutlama videolarının bir benzerini hediye ederek de duyuruyor.

Siz de kendinizi çin özel hazırlanmış videoyu buradan aşağıdaki link üzerinden talep ettiğinizde birkaç dakika içinde videonuz hazır olacaktır: https://www.facebook.com/goodaddsup

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın