Facebook Mobil

Facebook Instant Video (Anlık Video Chat)

facebook canlı video görüşme messenger instant video

Facebook Instant Video isimli yeni özelliğiyle mesajlaşma sırasında aktifleşen anlık video görüşme özelliğini Messenger’a eklediğini duyurdu.

Facebook sohbet uygulamaları tarafında bir yandan sahibi olduğu dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ı geliştirmeye devam ederken diğer yandan da Messenger’a da yeni özellikler eklemeye devam ediyor.
Facebook video mesaj gonderme
Instant Video özelliğiyle Messenger’da sohbet sırasında minik bir video ekranı açılıyor ve görüşülen kişi canlı olarak da görülüyor. Instant Video özelliğini kullanabilmek için Messeger uygulamasında sağ üst köşede bulunan video simgesine dokunmak yeterli.

Videolu görüşme başladığı zaman görüşülen iki kişi için de canlı görüntü etkin hale gelmiş oluyor. Ses ise varsayılan olarak kapalı oluyor. İstendiği taktirde açılabiliyor. Bu canlı video devam ederken de  metin yazma alanı aktif kalmaya devam ediyor. Kullanıcılar hem metin mesajlaşma hem de canlı yayını bir arada kullanarak daha geniş bir mesajlaşma deneyimine kavuşuyor.

facebook instant video canlı yayın görüşme

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın