Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Canlı Yayın Masaüstüne Geliyor!

Facebook Canlı Yayın Masaüstü Bilgisayar Üzerinden Nasıl Yapılır

Facebook üzerinden canlı yayın yapma özelliği mevcut olarak mobil cihazlardan Facebook uygulaması aracılığı ile yapılabiliyor. İlk olarak iOS cihazlara gelen canlı yayın özelliği daha sonra Android mobil uygulamasına da gelmişti. Canlı yayın özelliğinin şimdi de masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar ile de kullanılabilir olması bekleniyor.

Masaüstünden canlı yayın yapabilmek özellikle markalar için önem arzediyor. Daha profesyonel bir kamera ile canlı yayın yapmak isteyen firmaların önünde şu an kameraların canlı yayına adapte edilmesi sorunu var ve bu sorun için 3. parti araçlarla çözüm bulunabiliyor. Bu ise ekstra iş yükü, zaman ve maliyet oluşturuyor.

Facebook canlı yayın özelliğinin mobil uygulama dışında website üzerinden de kullanılabilir olmasıyla masaüstü pc ve laptoplara entegre olabilen profesyonel kameralar ile mobil cihazlara göre daha kaliteli ve profesyonel bir canlı yayın imkanı mümkün olabilir.

Facebook Canlı Yayın Desktop

İlk olarak Deliah Taylor isimli Facebook kullanıcısı tarafından farkedilen güncelleme Facebook tarafından da doğrulandı. Fakat şu an çok küçük bir kullanıcı kitlesi için kullanılabilir durumda ve test sürecinde. Kişisel hesaplarda görülen yeniliğin sayfalar için de kullanılabilir olacağı konusunda bir bilgi olmasa da sayfalar için de aynı zamanda aktifleşeceğini öngörebiliriz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın