Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Bildirim Sesi Ayarları

Facebook’ta size düşen mesaj ve bildirimler için default olarak masaüstünüzde bildirim sesi alırsınız.

Ocak 2013’te Facebook bildirim sesi özelliği ilk geldiğinde sizler için ayarlarını açıklamıştık. Daha sonraki dönemde mesajlar için de uyarı özelliği devreye girmişti.

Bu bildirim seslerini kapatmanız ve tekrar açmanız mümkün. Kimileri bu sesten rahatsız olurken bazı kullanıcılar da bu bildirimleri sesli uyarı şeklinde almak istiyor.
Basit bir konu gibi gözükse de fazlaca talep olduğu için tekrar tarif etmemizin faydalı olacağını düşündüm. “Facebook bildirim sesi gelmiyor” şeklinde aramalarda sitemizde çözüm aradığı için bu konu hakkında tekrar yazmak istedim.

Bildirim yarları için;
İlk olarak sağ üstteki açılır menüden Ayarlar’ı
Sonrasında ise soldaki menüden bildirimleri seçmeniz gerekmekte.
Bunları yaptığınızda karşınıza en üstte bildirimler için ses ayarları çıkıyor.
Aldığınız bildirimler ve mesajlar için ses uyarını bu kısımdan aktifleştirip kapatabilirsiniz.

Aşağıdaki görselde daha basit ve net olarak anlattığımı düşünüyorum. Diğer sorularınız için sitemizdeki soru sor bağlantısından bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Facebook Bildirim  Sesi Ayarları açma kapatma

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın