Firma Haberleri Mobil

BiTaksi Müşteri Numaralarını Korumaya Aldı

bitaksi numara gizliliği

Popüler taksi çağırma uygulaması BiTaksi, artık yolcular ile taksiciler arasındaki iletişimde numaraların gizliliğini sağlayan yeni sistemi devreye aldığını duyurdu.

BiTaksi uygulaması ile yolcular taksiciyi aradığında ya da taksici yolcuyu aradığında ekranda görünecek numara 0850 888 55 55 olacak.

Yeni Uygulama “Psikopat Taksici” Yüzünden Geldi

Geçtiğimiz Mart ayında BiTaksi sistemindeki bir taksiciyi şikayet ettiği için, bir sonraki BiTaksi kullanımında taksicinin numaradan tanıyıp gelerek kendisini kaçırdığını ve darp ettiğini duyuran bir müşteri dolayısıyla BiTaksi özür duyurusu yapmış ve beraberinde gerekli önlemleri alacağını açıklamıştı.

Bitaksi Özür - Skandal Adam Kaçırma Şikayeti

Bu yeni gizlilik uygulamasının da bu sebeple alındığı düşünülebilir. Artık aynı şekilde başka bir yolcunun mağdur edilmesinin önüne geçilmiş oldu. BiTaksi’nin böylece özür mesajındaki sözünü tutmuş olduğunu söyleyebiliriz.

 

5

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın