Firma Haberleri Kreatif

Animasyon Tanıtım Filmi Konusunda En Etkili Çözümler VideoSanat’ta!

Animasyon Tanıtım Filmi

Animasyon tanıtım filmi, internetin hayatımızın her anına girmesiyle birlikte markalar için vazgeçilmez bir iletişim stratejisi haline gelmiştir. Hedef kitle üzerindeki en etkili iletişim araçlarından olan tanıtım filmlerinin üretimi konusunda küresel kalite standartlarında çözümler sunan VideoSanat; dünya trendlerine, hedef kitle eğilimlerine ve sektörlere en uygun şekilde projelendirdiği videolar ile çözüm ortağı olduğu markalar için katma değer oluşturan animasyon tanıtım filmlerine hayat vermektedir.

Animasyon Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır ve Neden Önemlidir?

Animasyon tanıtım filmi marka, kurum, kişi, ürün veya hizmetlerin tanıtımının, animasyon tekniği kullanılarak yapıldığı videolardır. Animasyon tanıtım filmleri dinamikliğiyle markaya güç katmaktadır. Ayrıca akıcılık, akılda kalıcılık, anlaşılabilirlik gibi özellikleriyle hedef kitlenin güveni ve satın alma eğilimi üzerinde olumlu etki oluşturmaktadır. Marka bilinirliğini ve prestijini de artıran animasyon tanıtım filmlerinin maksimum etkileşim sağlayabilmesi için öncelikle hedef kitleye göre tasarlanması gerekmektedir. Bu yüzden VideoSanat, iletişim dinamiklerine hakim ekibinin gerçekleştirdiği hedef kitle analizi, sektör analizi ve rakip analizi (benchmarking) gibi çalışmalarla projeyi başarıya ulaştıracak konseptler geliştirir. Ardından müşteri talebine bağlı olacak şekilde metin yazımı gerçekleştirilir ve metinler konsepte uygun olacak şekilde senaryolaştırılır. Kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından, senaryoya ve marka ruhuna uygun şekilde görsel tasarımlara hayat verilir ve projenin görsel stoku oluşturulur. Marka talebine göre, animasyon tanıtım filminde animasyon görüntülerin yanı sıra gerçek görüntülere de yer verilebilmektedir. Bu durumda söz konusu gerçek görüntülerin VideoSanat tarafından çekimleri gerçekleştirilir ve projenin görsel stoğuna eklenir. Motin graphics designer’lar hareketsiz görüntüleri hareketlendirir; ses &müzik prodüksiyonu ve kurgu/montaj çalışmalarıyla video projesi tamamlanmış olur.

Artık herkesin video içerik tükettiği günümüzde, nitelikleriyle fark yaratan animasyon tanıtım filmleri, rakipleriniz arasından sıyrılarak öne çıkmanızı sağlar ve potansiyel müşterilerinizin gerçek müşterilerinize dönüşme oranını yükseltir. Yapılan tüm araştırmalar göstermektedir ki insanlar, hakkında video izledikleri ürün, hizmet veya markayı diğerlerine oranla daha güvenilir bulmaktadırlar. Üstelik hakkında video izlenen ürün veya hizmetin satın alınma oranı da videosuz ürünlere göre daha yüksek olmaktadır.

Tanıtım Filmi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tanıtım filmi fiyatları söz konusu projenin içeriğine göre değişmektedir. Filmin süresi, kreatifliği, metinsel çalışmanın gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği, gerçek çekimlerin olup olmayacağı gibi faktörler, animasyon tanıtım filmi fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Animasyon tanıtım videosu konusunda detaylı bilgi almak ve en uygun fiyat tekliflerine ulaşmak için VideoSanat ile iletişime geçebilir;  hedef kitlenize ve marka ruhuna uygun şekilde projelendirilmiş, global kalite standartlarında tanıtım filmlerine sahip olabilirsiniz.

VideoSanat; Türkiye’nin En Kaliteli Video Çözüm Servisi!

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın