Facebook Sponsorlu Gönderi Reklam Ücreti

Facebook Sponsorlu Gönderi Reklam Ücreti

Facebook’a reklam vermek kaç para, Facebook sponsorlu reklam ücreti ne kadar diye pek çok soru alıyorum ve çok basit bir şekilde bunu cevaplandırma çalışacağım.

Normalde Facebook reklamları için ödeme gösterim başına olur. Yani tıklama, beğenme, video görüntüleme başına ücret gibi dönüşümlerle amaca yönelik ücretler sunuyor olsa da hepsi temelde reklamınızın kaç kişiye gösterildiği üzerinden hesaplanır.

Facebook reklam ücreti hedefleme için seçtiğiniz kitleye ve reklam verdiğiniz görsel ile yazıya göre değişmekle birlikte olarak 1000 kişiye gösterim için ortalama 3-5 lira arasında bir ücret ödersiniz.
Fakat bu kesin ve sabit bir ücret değildir. Sizinle aynı dönemde reklam veren diğer reklamverenlerin rekabetine göre değişiklik gösterebilir.

Özellikle çok dar bir hedefleme seçtiğinizde ya da reklamınızla çok alakasız kişilere reklam gösterdiğinizde vereceğiniz reklam ücretinin artacağını söyleyebilirim.

Facebook Reklam Desteği Başvurusu

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon (gerekli)

  Konu

  İletiniz

  İlgili aramalar:

 • facebook reklamı kaç para
 • facebook’ta reklam kaç para
 • facebook reklam verme kaç para

  Yazar Hakkında

  Yılmaz Barış

  2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

  Yorum yazın