Note 7 Patlıyor

Note 7 Patlıyor Sebebi

Samsung mühendisleri çok kritik bir hata yaparak, telefonun cepteyken vb şekillerde üzerine baskı uygulanabileceği durumlarda pilin zıt kutuplarını kısa devre yapmasına imkan verecek bir yakınlıkta tasarladılar. Bu da Samsung’un şimdiye kadarki en büyük başarısızlıklarından birini yaşatmış oldu.

Görselde görünen negatif ve pozitif kutupların birbirine yakınlığı ve pilin kapasitesinin yüksekliği muhtemel bir eğilme ya da esneme karşısında kısa devre yaparak patlamaya neden olduğu düşünülüyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın