Facebook Reklam Sistemleri Sosyal Medya

Facebook’tan Yeni Hedefleme Seçenekleri

Facebook Yeni Reklam Hedefleme Seçenekleri

Facebook hedefleme seçenekleri açısından en geniş reklam platformu diyebiliriz, birçok farklı kritere göre hedefleme yapılabiliyor ve buan ek olarak özel hedeflemeler yapmak da mümkün. Şimdi iki yeni hedefleme seçeneği daha reklam verenlerin kullanımına sunuldu.

Bunlardan biri “Zaman Geçirme Süresi” (kullanıcıların Facebook ve Instagram’daki reklamlarınızı görüntülerken geçirdiği zaman), ikincisi de “Bağlantılı Paylaşımlar”.

İkinci özellik size ait içerikleri Facebook’ta paylaşan kişileri hedeflerken birinci özellik ise ilgili mecrada video içeriğinizle herhangi bir aksiyona geçen kişilerinize odaklanıyor.

 

facebook yeni hedefleme secenekleri

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.