PR

Yandex’ten Lamborghini Kampanyası

Yandex Lamborghini Kampanyası

Yandex, Türkiye’deki pazar payını arttırmaya son derece kararlı görünüyor, sürekli bir tanıtım çalışması, reklam kampanyası peşinde. Son olarak da Yandex Browser kullanıp, Yandex.Mail adresi alanlara Lamborghini kazanma şansı sunuyor.

Yandex az önce (02.02.14) Twitter’dan duyurduğu reklam kampanyası ile Lamborghini kampanyasını başlattı. Katılmak için ise öncelikle sayfaya Yandex Browser’la girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında katılım yapabileceğiniz form açılıyor. Fakat formu doldurken de Yandex mail adresi istiyor ve yoksa kendinize Yandex’ten bir mail hesabı oluşturmanız gerek. Tabi ad-soyad, adres, telefon bilgilerinizi de vermeniz gerek katılmak için.

Yani Lamborghini kazanmak isteyenlere öncesinde 2 iş yaptırıyor. Bundan kısa süre önce yayında olan oyununda ise oyunu tamamlamak için 5-6 adımlık işlemler yaptırıyordu ki ben onun son derece başarısız olduğunu düşünüyorum. Lamborghini kampanyası ise daha kabul edilebilir gibi.

Yandex’in şu anda Türkiye’de %2 civarında pazar payı bulunuyor. Yaptığı reklamlar ile marka bilinirliğini oldukça arttıran Yandex bu yıl da büyümesini sürdürecek gibi fakat kullanım alışkanlıklarının kolay kolay değişmeyeceği de bir gerçek. Gene de Yandex Türkiye’de çalışıyor..

Yandex Browser Kullanım Yandex Mail adresi açanlara Lamborghini

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın