PR

Yandex’ten Lamborghini Kampanyası

Yandex Lamborghini Kampanyası

Yandex, Türkiye’deki pazar payını arttırmaya son derece kararlı görünüyor, sürekli bir tanıtım çalışması, reklam kampanyası peşinde. Son olarak da Yandex Browser kullanıp, Yandex.Mail adresi alanlara Lamborghini kazanma şansı sunuyor.

Yandex az önce (02.02.14) Twitter’dan duyurduğu reklam kampanyası ile Lamborghini kampanyasını başlattı. Katılmak için ise öncelikle sayfaya Yandex Browser’la girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında katılım yapabileceğiniz form açılıyor. Fakat formu doldurken de Yandex mail adresi istiyor ve yoksa kendinize Yandex’ten bir mail hesabı oluşturmanız gerek. Tabi ad-soyad, adres, telefon bilgilerinizi de vermeniz gerek katılmak için.

Yani Lamborghini kazanmak isteyenlere öncesinde 2 iş yaptırıyor. Bundan kısa süre önce yayında olan oyununda ise oyunu tamamlamak için 5-6 adımlık işlemler yaptırıyordu ki ben onun son derece başarısız olduğunu düşünüyorum. Lamborghini kampanyası ise daha kabul edilebilir gibi.

Yandex’in şu anda Türkiye’de %2 civarında pazar payı bulunuyor. Yaptığı reklamlar ile marka bilinirliğini oldukça arttıran Yandex bu yıl da büyümesini sürdürecek gibi fakat kullanım alışkanlıklarının kolay kolay değişmeyeceği de bir gerçek. Gene de Yandex Türkiye’de çalışıyor..

Yandex Browser Kullanım Yandex Mail adresi açanlara Lamborghini

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın