Uncategorized

Yandex Seferler

Sosyal medya ve ulaşım sektörü alanındaki girişimler son zamanlarda artarken Yandex de yeni bir hizmetini yayına koydu. Yandex.Seferler hizmeti ile artık şehirler arası uçak, otobüs, tren ve vapur sefer saatlerine ulaşabilirsiniz.

Şu anda şehirler arası seferleri kapsayan servisden şehir içi seferler için yararlanmak pek olası değil fakat süreç içerisinde şehir içi toplu taşıma seferlerinin de dahil edileceği belirtiliyor.
Yandex.Seferler servisi sadece sefer saatlerini sunmakla kalmayıp aynı zamanda anlaşmalı firmaların sitelerine yönlendirerek bilet satışlarına da aracılık ediyor. İsteyen turizm firmaları Yandex ile irtibata geçerek sefer saatlerini ücretsiz olarak sisteme ekletebilirler.
Google da 2011’in sonuna doğru www.google.com/flights adresi üzerinden ucuz uçak bileti arama hizmeti vermekte ve uygun kriterli uçak bileti arama sonuçlarında da uçak sefer saatlerini gösterebilmekte…

Yandex bu girişimi ile hem Google karşısında bir eksiğini kapatırken hem de sadece uçak bileti ile sınırlı kalmayarak bu alanda bir adım da öne geçmiş oluyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın