Uncategorized

Yandex Sade Görünüm

Yandex kurumsal logo jpgYandex’in anasayfası kimlerince karmaşık bulunduğu için eleştriliyordu. Yandex herkesi memnun etmek istemiş olmalı ki artık dileyenler için sade görünüm seçeneği de mevcut.

Yandex artık tam görünüm (orijinal hali) ve sade görünüm olarak iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Tam sürümde hava durumu, haber başlıkları, vizyondaki filmler, döviz kuru, yandex haritalar gibi ekstradan gösterge ve bağlantılar yer alıyor.

Yandex bu seçeneği ile hem “göz yorucu ve karmaşık” eleştirilerinden kurtulmuş, hem de sade bir tasarım tercih edenleri memnun etmiş olacak.

Yandaki resimde görüldüğü üzere arama çubuğunun hemen altında “Sade görünüm” bağlantısı yer alıyor, bu bağlantıya tıklanarak site sade haliyle kullanılabiliyor.

Yandex tam görünüm seçeneği
Yandex Tam Görünüm
Yandex Sade Görünüm seçeneği
Yandex Sade Görünüm

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın