Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter’dan Doğum Günü Kutlaması

Twitter Doğum Günü Kutlaması Doğum Tarihi

Twitter kullanıcılarından doğum tarihlerini istemeye başladı. Profilindeki doğum tarihi alanını dolduran kullanıcıları ise doğum günlerinde küçük bir süpriz bekliyor.

Eklediğiniz doğum tarihinizi herkese açık, takipçilerinize özel ya da tamamen gizli yapabiliyorsunuz. Doğum gününüz geldiğinde ise Twitter sizi balonlarla karşılıyor.

Twitter’da Reklam Hedefleme Seçenekleri Artıyor Olacak

Twitter’ın mevcut reklam sisteminde cinsiyet, ilgi alanı, takip ettiği kişilere göre hedefleme yapılırken, yaş hedeflemesi yapılamıyor. Doğum tarihini giren kullanıcıların artmaısyla Twitter reklamların yaşa göre de hedefleme yapılabileceğini düşünüyoruz.

Twitter’a doğum Tarihi Nasıl Ekleniyor?

Twitter profilinize geldikten sonra “profili düzenle” butonuna tıkladığınızda profil fotoğrafınızın alt kısmında diğer kişilsel bilgilerinizle beraber doğum tarihinizi de ekleyebileceğiniz alan düzenlenebilir oluyor.

Twitter Doğum Tarihi Ekleme

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın