Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter Reklamları Şimdi Mobil Uygulama ile Yönetilebilecek

Twitter Reklamlari Mobil Uygulama Paneli

Türkiye’de hala genel kullanıma açılmayan, özel satış ortağı Genart Medya üzerinden belirli büyüklükteki bütçelere sahip marka ve ajansların kabul edildiği Twitter Reklamları, reklam yönetimi için mobil uygulamasını test etmeye başladı.

Twitter resmi blogunda duyurduğu özellikle artık reklam verenler Twitter’ın mobil uygulaması üzerinden reklamlarının performansını izleyebilecek ve acil durumlarda ihtiyaç duyabileceği bazı düzenlemeleri yapabilecek.

Kampanya durdurma, tarih aralığını değiştirme, bütçesini ve teklifleri değiştirme gibi işlemler mobil uygulama üzerinden kolaylıkla yapılabilecek. Yeni kampanya oluşturma, hedefleme ve reklam girişleri için ise masaüstü reklam hesabından giriş yapmak gerekiyor.

Twitter Mobil Reklam Paneli

Reklamlara iphone6 kullanıcıları profillerindeki grafik ikonundan, iphone 5 ve android kullanıcıları ise ayarlar kısmından Twitter Reklamları seçeneğine tıklayarak ulaşabiliyor.

Twitter Reklamlari Mobil Uygulama Paneli

Note3 üzerinden yapmış olduğum denemede ekranı yan kullanırken iphone6’daki gibi profil kısmında bir grafik ikonu çıktığını da gördüm.

Twitter Business Mobil Reklam Uygulaması

 

Mobil uygulamadaki bu yeniliğin özellikle reklam performansını takip etme ve acil durumlarda reklamları durdurma konusunda biz reklam verenler için oldukça kullanışlı olacağını söyleyebilirim.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın