Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter Hesapları Topluca Siliniyor!

Twitter Hesapları Siliyor Banlıyor

Twitter kullanıcıları son 3 gündür takipçi sayılarındaki ani düşüşleri merak ediyor. Özellikle dün belirgin bir şekilde görülen takipçi sayısındaki azalmadan sonra birçok kişi bu düşüşü farkederek konuyu tartışmaya başladı.

İlk iki gün düşük seviyede olan azalmalar dün daha belirgin bir haldeydi. Özellikle yüksek takipçili hesaplarda durum daha belirgin şekilde gerçekleşti.

Sosyal medya sektöründen kişiler bunu Twitter sahte hesapları temizliyor şeklinde yorumlarken Twitter’ın henüz yapmış olduğu bir açıklama ise bulunmuyor.

Bilindiği gibi Twitter’da sahte hesap oranı oldukça yüksek. Twitter bu hesapları saptayabilecek yeni bir filtreleme algoritması geliştirmiş olması Twitter’ın daha kaliteli bir platform olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple eğer üye sayısındaki bu düşüş bir sahte hesap silme işlemi ise olumlu bir gelişme olduğunu söylemek mümkün.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın