Twitter

Twitter Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Sansürledi Mi?

Türkiye’de şimdiye kadar defalarca kez sansürlenen Twitter’ın bu kez rol değiştirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen #WeLoveErdogan hashtagini sansürlediği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam saatlerinde Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak üzere ABD’nin başkenti Washington’a gitti. Bu saatlerde AKP’li bakanların da destek verdiği #WeLoveErdogan hashtagi 300.000 tweet ve 150 bine yakın ReTweet ile Twitter’da dünya genelinde Trend Topic listesinin birinci sırasına yerleşti.

#WeLoveErdogan hasgtagi dünya gündeminde iki saat kadar listebaşı kaldıktan sonra ise silindi. Erdoğan hayranları bunu Twitter’ın sansürü olduğunu iddia ederek Twitter’ı darbe ve operasyon yapmakla suçlarken diğer taraftan da farklı görüşte olanlar #WeLoveErdogan hashtaginin sahte ve bot hesaplarla Trending Topic yapıldığı için kaldırıldığı iddia edildi.

Erdoğan hayranları duruma oldukça sert tepki gösterdi:

WeLoveErdogan Twitter Sansür Erdoğan 2 WeLoveErdogan Twitter Sansür Erdoğan WeLoveErdogan Twitter Sansür Erdoğan cem küçük

Twitter yaklaşık iki yıl kadar önce daha önce dönemin başbakanı Erdoğan’ın ‘Twitter, mwitter kökünü kazıyacağız’ açıklamarına mütakip mahkemece sansürlenmişti… Twitter ayrıca bugüne kadar farklı nedenlerle birçok engelleme ve erişim yavaşlatması ile karşılaşmıştı.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın