Uncategorized

Twitter Arşivinizi Bilgisayarınıza İndirebilirsiniz

 Twitter artık attığınız tweet lerin arşivini bilgisayarınıza indirmenize olanak sağlıyor.

Normalde twitter timeline üzerinde en fazla 3200. tweet e kadar görüntüleme erişim sınrı vardı, daha eski tweet ler ise görüntülenemiyordu. Bu şu anda da değişmiş değil fakat isteyenler(!) kendi arşivlerini bilgisayarlarına indirebiliyor.

Twitter temmuz ayından beri bu arşivleme özelliği üzerindeki çalışmalarını sürdürüyordu ve bu haftasonu itibari ile  kullanıma sunuldu. Fakat tweet arşivini indirebilme özelliği şimdilik tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Sadece çok sınırlı bir kesim bu özelliği kullanabiliyor.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir ?

Uygulama kullanılabilir olduğunda Twitter hesabınızdan ayarlar bölümüne geldiğinizde  aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Your Twitter Archive” seçeneği görüntülenebiliyor olacak ve download butonuna bastığınız da mail adresinize bir bağlantı gönderilecek. Bu bağlantıya tıklayacak tweet arşivinizi csv formatında indirebiliyor olacaksınız.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın