Sosyal Medya Twitter

Tweetler Artık Tüm Google’da!

Twitter Google arama sonuçları

Google’ın ilk olarak 2009 yılı sonunda yayına aldığı “Real Time Search” ile kullanıcılarına sunduğu tweet sonuçları, Mayıs 2015’te Google mobil sonuçlarında yerini almıştı. Google 21 Ağustos’taki duyuru ile de artık twitter sonuçlarının masaüstü aramalarda da  gösterileceğini duyurdu.

2009 yılındaki haliyle sadece Twitter değil, anlık iletişim sağlayan friendfeed gibi diğer sosyal medya sitelerindeki sonuçlarını da gösteren Google, 21 Ağustos’ta paylaştığı duyuru ile ilgili Twitter sayfalarının arama sonuçlarında “özellikle” gösterileceğini duyurmuş oldu.

Artık Google’daki bir aramanızla alakalı olan Twitter hesapları ya da tweetler varsa bunları arama sonuçlarının üstünde görüyor olacaksınız.

Google bu özelliğini resmi hesabından attığı tweet ile de duyurdu.

İşte 2009 yılındaki “Real Time Search” tanıtım videosu

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın