Firma Haberleri

Taze Direkt Geri Döndü!

Taze Direkt Geri Döndü Migros Satın aldı

2016 başında kapanan gıda odaklı popüler eticaret girişimi Tazedirekt tekrar açılıyor.

Promosyonları ile sevilen bir marka haline gelen ve oldukça hızlı büyüyen Tazedirekt’in aniden kapanamsı büyük ses getirmişti. Migros’un marka haklarını satın almasıyla tekrar geri dönüşü beklenen Tazedirekt açılacağı tarihi 21 Mart Salı olarak açıkladı.

Faaliyetlerine tekrar İstanbul’da başlayacak olan yeni Tazedirekt reklam yayınına ve üye alımına da başladı. Tazedirekt’in web sitesindeki açıklama şu şekilde:

2014 yılında bir hayalden yola çıkarak kurulan Tazedirekt’in bugün sizlere tekrar açılacağının haberini vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Özlediğiniz ve keyifle tüketeceğiniz lezzetler ile sizi tekrar buluşturacağımız için çok heyecanlıyız.

Sizler de bizim heyecanımızı paylaşıp kaldığımız yerden beraber yürümek isterseniz, aşağıdaki formu doldurarak yenilenen Tazedirekt’e üye olabilirsiniz. Sizi de aramızda görmekten çok mutlu oluruz! Tazedirekt’in ilk etapta sadece İstanbul içi hizmet vereceğini, dönem içerisinde gelecek taleplerin özenle değerlendirileceğini belirtmek isteriz.

Sizlere daha iyi bir Tazedirekt deneyimi sunmak için canla başla çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

21 Mart Salı günü görüşmek üzere,
Tazedirekt Ekibi

2014 sonunda açıp 1 yılı aşkın süre faaliyet gösteren ve 2 milyonTL ciroya ulaşan Taze Direkt markasının kurucusu Hasan Aslanoba Tazedirekt’i neden kapattığını daha önce şu şekilde açıklamıştı:

Tazedirekt, kısa sürede, tam anlamıyla bir “love brand” olmayı başarmasına rağmen çok yüksek hızda nakit yakıyordu ve bu durum sürdürülemez hale gelmişti. Son 5 ayda aylık ortalama yüzde 30’luk büyüme, 2016 Ocak ayı net ciromuzu 2 milyon TL’nin üzerine taşımıştı ancak en altta nominal TL zararımız, bazı oranlar iyileşse bile, çok fazlaydı. Karlılığı yakalamak için 4-5 yıl zarar etme riskini göze almıştım, ancak bütçelediğim zarar ile gerçekleşen zarar arasında büyük uçurum oluşmaya başlamıştı. Kesin kapatmaya karar vermeden önce, kar/zarar tablolarında çok farklı senaryolar çalıştım, ancak çıkış yolu bulamadım. Sonunda şah-mat olduğuma karar verip hızlıca kapatma kararımı uyguladım.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın