Mobil Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Sosyal Medya Alanında Yeni Bir Türk Girişimi: Scorp Video Sözlük

Scorp app Video Sözlük

Scorp, kullanıcıların her konuda kendilerini videolu bir şekilde ifade edebilecekleri Türk menşeli bir sosyal medya kanalı.

Sporp’ta kullanıcılar ister scorp kimlikleri ile isterse de anonim olarak yükledikleri videolar ile birçok konuda bilgilerini ve kişisel fikirlerini Scorp ağında biriktiriyor. Şu anda sanat, spor, eğlence, haber ve gündem, ilişkiler, seyahat, moda, güzellik ve üniversite hayatı gibi konuları temel kategori olarak alan Scorp’ta ileriki dönemde çok daha geniş bir kategoriye yayılması planlanıyor.

Sözlük konsepti ile kısa video akımını birleştiren Scorp kendini videolu sözlük olarak da nitelendiriyor.

Scorp’un yaratıcıları Koç Üniversitesi  öğrencileri Sercan Işık veİzzet Zakuto. Türkiye’nin sosyal medyayı en fazla kullanan ikinci ülke olmasından cesaret alan Serkan ve İzzet Scorp’u Scorp’u hayata geçirirken bir çok farklı üniversiteden öğrenci arkadaşları ile global bir marka yaratma hedefiyle yola çıkmış. Şu anda Scorp, 5000’den fazla kullanıcısına yepyeni bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

Birçok farklı üniversiteden, farklı öğrenci kulüplerinin desteğini alarak kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran  Scorp’un en büyük eksikliği şu an sadece App Store’da yer alıyor olması. Google Play kullanıcıları şu anda Scorp’u yükleyemiyor. İlerleyen zamanlarda Android telefon kullanıcılarının da rahatlıkla indirebileceklerini belirten Scorp ekibi, özellikle genç kesime ulaşarak başlıca sosyal mecraları narasında yer almayı hedefliyor..

Siz de Scorp’u buradaki bağlantıya tıklayarak App Store’dan indireilirsiniz: Scorp App

İşte uygulamadan ekran görüntüleri:

Scorp App Türk sosyal medya girişimi
Scorp App Türk sosyal medya girişimi
Scorp App Türk sosyal medya girişimi
Scorp App Türk sosyal medya girişimi
Scorp App Türk sosyal medya girişimi

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın