Snapchat Sosyal Medya

Snapchat Google’dan Yatırım Aldı!

Snapchat Google Yatırım Aldı CapitalG

Snapchat Google’dan yatırım aldığı özel bir duyuru ile açıklanmasa da Google’nin yatırım firması eski adı Google Capital olan CapitalG’nin internet sitesinin güncellemesi ile ortaya çıktı.

capitalg.com sitesinin güncellenmesi ile birlikte yatırım alan şirketlerin olduğu bölümdeki portfolio kısmında Snapchat’in logosu da yer aldığı görüldü.

Facebook’un daha önceki 3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddeden Snapchat daha sonra Mayıs 2016’da 1.8 Milyar dolar yatırım almış ve toplam değeri 20 Milyar Dolar olarak fiyatlanmıştı.

Snap Inc olarak şirketleşen Snapchat’in önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde halka arz edilmesi bekleniyor.

Snapchat’in şu anki en büyük rakibi Instagram’ın yarısı kadar aktif kullanıcısı bulunuyor: Snapchat vs Instagram

Snapchat özellikleri Instagram tarafından kopyalanmış olsa da şu anki reklam gelirleri ve aktif kullanıcılarıyla büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın