Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Sayfa Yöneticileri İçin Paylaşım Yaparken Sayfa-Profil Karışıklığını Önleyen Yeni Özellik

Facebook sayfa yöneticilerinin, özellikle de hesap yönetimine yeni başlayanların sık yaptığı hatalardan biri paylaşımları sayfa hesabı yerine kişisel profilden paylaşmak ya da sayfa gönderilerini yine sayfadan beğenmektir.

Facebook bu karışıklığı azaltıcı yeni bir özellik getiriyor. Artık paylaşım bölümündeki alanın yanında da hangi hesaptan paylaşım yapıldığını gösteriyor. Böylece karışıklık biraz daha azalıyor
Facebook paylaşımları sayfa-profil hesap karışıklığı giderici özellik

Aynı zamanda bir postu beğenirken ya da yorum yaparken sayfa adıyla mı yoksa kişisel profilinizden mi yaptığınızı postun sağ alt kısmından kontrol edebiliyorsunuz.
Facebook paylaşımları sayfa-profil hesap karışıklığı giderici özellik
Bu özellik şu an test aşamasında ve tüm kullanıcılarda aktifleşmiş değil ama yakın zamanda tüm sayfa yöneticilerinin kullanımına açılacağını düşünüyoruz. 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın