Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Reklamlar Tv’den Önce Facebook’ta

Facebook sayfalarının beğenilerini arttırmak isteyen markalar artık reklamlarını Tv’lerden önce Facebook’ta yayınlamaya başladı.

Cem Yılmaz Servet Bey'in Tasarruf Hikayesi

Daha önceleri çekilen reklam filmleri TV’lerde yayınlanır ve daha sonra gerek firmanın official sayfa ve hesaplarında gerek diğer paylaşımcı kişiler tarafından internette de yayına verilirdi. Son zamanlarda ise reklam filmleri ilk olarak sosyal mecralarda yayınlanıyor.

Örnek olarak bugün Türkiye İş Bankası Cem Yılmaz’ın oynadığı “Servet Bey’in Tasarruf Hikayesi”  isimli reklamını Facebook üzerinden yayınladı. Garanti Bankası da milli sporcumuz Aslı Çakır Alptekin’in oynadığı reklam filmini ilk olarak Facebook sayfasında paylaştı. Videolar için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın