Sosyal Medya

Pinterest Yeni Tasarımını Test Ediyor

Pinterest blogunda yeni tasarımını test ettiğini açıkladı. Bu yeni tasarım beraberinde bazı iyileştirmeler de yapılıyor.

Tasarım değişikliği anasayfayı pek etkilemiyor sadece arama çubuğunun yanına bir de kategori seçebilmenize olanak sağlayan küçük bir menü işareti geliyor, üzerine tıklandığında takip ettiğiniz kişilere ait pinler, popüler pinler ve pek çok pin kategorisi yer alıyor. Pinterest blogunda net olarak belirtmemiş ama buradan kategori seçtikten sonra yapacağımız bir aramanın sadece bu kategoriye ait pinler içinde arama yapabilmemize olanak sağlayacağını zannediyorum.

pinterest tasarım değişikliği

Tasarım değişikliği en belirgin olarak pin sayfasında oluyor. Mevcut halinde bir pinin üzerine tıkladığınızda bir lightbox üzerinde büyük halde açılan pin resminin sağ yanında facebook ve twitter beğen butonları, embed kodu gibi birka. seçenek yer alıyor. Test edilen görünümde ise sağdaki bu paylaşım butonları yerine benzer diğer resimler gösteriliyor. Onun altında da kaynak siteden pinlenen diğer resimler yer alıyor. Böylece pinterestin sitede kalma süresini ve sayaf görüntüleme sayısını arttırmayı planlandığı da söylenebilir.

Paylaşma butonları ise artık pinin altında yer alan küçük bir ikona tıkladıktan sonra açılıyor. Repin ve Like butonları da artık pinlenen resmin üzerinde değil,  hemen altında yer alıyor.

yeni pinterest pin sayfası

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın