Sosyal Medya Twitter

Periscope Producer: Profesyonel Kalitede Periscope Yayını

Periscope Producer ile Yüksek Kalite Canlı Yayın

Periscope producer markalar ve profesyonel kullanıcılar için yüksek çözünürlüklü yayın yapmayı sağlıyor.

Periscope, hızlı yükselişinin karşısında Facebook Live gibi ciddi rakiple karşılaşmış olsa da yeni çıkardığı ürünlerle elini güçlendiriyor. Firmaların ve diğer profesyonel Periscope kullanıcılarının daha yüksek kalitede yayın yapmasını sağlayan Periscope Producer geçtiğimiz hafta medium sayfası üzerinden duyuruldu.

Facebook Live benzer bir özelliği bir süredir 3. parti araçlar üzerinden sağlıyordu. Yakın zamanda da masaüstü cihazlar üzerinden yayın yapılabileceğini duyurmuştu: Facebook Canlı Yayın Masaüstüne Geliyor!

Periscope’nin kurucusu ve CEO’su Kayvon Beykpour bu yeni aracın canlı yayın alanında atılan büyük bir adım olduğunu belirtti ve Periscope reklam yayını konusunda gelen soruya da Periscope Producer’in kesinlike buna zemin hazırladığını söyledi.

Periscope’nin yeni ürünü test yayını olarak da yaklaşık 6 haftadır birçok marka kullanılıyor. Periscope Producer’ı ilk kullanan markalar şu şekidle: ABC’s Dancing with the Stars, CBS 12, Estadao, Fusion, Louis Vuitton, The News & Documentary Emmy Awards, Walt Disney Studios, XBox UK ve TechCrunch.

Periscope Producer direkt olarak kendisi kaliteli yayın yapma özelliği taşımaktan ziyade  için başvurup izin alan kullanıcılar için hesap ayarlarından kurulabilen bağlantı ile profesyonel kamera gibi diğer ek kaynakları kullanmaya yarıyor.

Yüksek kalitede canlı yayın örneğini Walt Disney Sütüdyoları’nın aşağıdaki yayınında görebilirsiniz:

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın