Teknoloji

Maker Fair İstanbul 2017 Başlıyor!

Maker Fair İstanbul 2017 mfist17

Maker Fair İstanbul, 27-28-29 Ekim tarihlerinde Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşiyor. Çeşitli maker gruplarının katılacağı festival bu alanda yapılan özel etkinliklerden biri.

Bilmeyenler için: Maker Nedir?
Maker Hareketi (Maker Movement), Teknoloji ile “kendin yap” kültürünün birleşmesinden oluşan, dünyada hızla yayılan bir bir akımdır. Maker Hareketi kapsamında bir kişi kendine maker diyorsa o kişi maker’dır. Maker ne yapar? Robotlar ya da kendi başına çalışabilen elektronik devreler kullanılarak üretilmiş sistemler inşa eder.

Maker Fair, öğrenmekten keyif alan ve yaptıklarını paylaşmaktan mutluluk duyan, meraklı insanların bir araya gelerek  kendin yap kültürünü kutladığı uluslararası bir festival. Maker Fair İstabul bu yıl Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek.

İnsanın doğasında olan “yapma/üretme” eğilimini, “anlat ve göster” eylemine çeviren Maker Faire mühendislerden sanatçılara, bilim insanlarından zanaatçilere herkesi bir araya getirerek projelerin sergilenebilmesi için ortak bir sahne görevi görüyor.

Maker Fair İstanbul’un sponsorları arasında Turkcell, Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye İş Bankası bulunuyor.

Ziyaretçi olarak katılmak için: Kayıt Ol

Maker Fair İstanbul Afiş

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın