Uncategorized

Macbook Otomatik Oturum Açma (OS X Yosemite)

Macbook Otomatik Oturum Açma

OS X Yosemite işletim sistemine sahip bir Macbook Air/Pro’nuz varsa büyük ihtimal oturum açarken her seferinde Apple kimliğiniz ile oturum açıyor olmalısınız. Güvenlik ve gizlilik için tavsiye edilen de budur.

Macbook Otomatik Oturum Açma

Oturup açarken şifre girmeyi istemiyor ve bilgisayarınız otomatik açılsın istiyorsanız, bu nasıl yapacağınızı bulmakta oldukça zorlanmışsınızdır, en azından ben zorlandığımı söyleyebilirim.

Macbook Pro Otomatik Oturum Açma ayarları.

Eğer bilgisayarınızı Apple kimliğiniz ile açıyorsanız “otomatik oturum aç” seçeneğini aktifleştirmede problemi yaşarsınız. Bunun için öncelikle Sistem tercihler -> Kullanıcı ve gruplar ->Parolayı değiştir seçeneğine tıklayın oradan “Ayrı bir parola kullan” seçeneği ile yeni bir şifre belirleyin.

Sonrasında tekrar Kulanıcı ve Gruplar sekmesinden otomatik oturum açmayı etkinleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın