Etkinlikler Mobil

İstanbul’da Silikon Vadisi Seviyesinde Ürün Yapmak

İstanbul’da Silikon Vadisi Seviyesinde Ürün Yapmak

Mobil Istanbul, 2015 ‘de de Türkiye ‘de daha fazla ve daha başarılı uygulama geliştirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

İstanbul’da Silikon Vadisi Seviyesinde Ürün Yapmak

Birçok developer ya da birçok şirket tutabileceğini düşündüğü projeler için hatrı sayılacak derecede büyük kaynaklar ayırarak kod geliştirmeye, ürünü son haline getirmeye çalışıyor. Ürün lanse edildikten sonra da yine büyük bütçeler ürünün pazarlanması için harcanıyor ama geri dönüşler beklenildiği kadar iç açıcı olmayabiliyor.

Bugün dünyayı değiştiren internet ve mobil ürünlerin bir çoğunun Silikon Vadisinden çıkması bir tesadüf değil ve daha başarılı ürün geliştirmek için geliştirilmiş bir çok metodoloji var.

Girişimci ve yatırımcı kimliklerini bir arada bulunduran Emrah Yalaz, Silikon Vadisinde danışmanlık verdiği birçok startup için uyguladığı modeli bizlere anlatacak ve İstanbul’daki girişimcilerin nasıl Silikon Vadisi seviyesinde ürün yapabileceklerini bizlere anlatacak.

Bu seminerde aşağıdaki sorulara cevap bulabileceksiniz.

  • Fikrinizi nasıl valide edebileceğinizi?
  • Ürününüzü nasıl büyütebileceğinizi?
  • Yatırımcılara daha doğru nasıl anlatabileceğinizi?

 Program

24 Ocak 2015 Cumartesi @Kolektif House
14:00 – 15:00 Emrah Yalaz, String Ventures – “İstanbul’da Silikon Vadisi Seviyesinde Ürün Yapmak”
15:00 – 16:00 KoLounge ‘da Sosyalleşme

Konuşmacı 

Emrah Yalaz
Founding Partner
@String Ventures
String Ventures’ın kurucu ortağı Emrah Yalaz, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde uygulamalı teknoloji start-up dersi veriyor. String Ventures Türkiyedeki ileri derecede teknik mühendislik ve startup takımlarına ürün öncesi 150bin USD’a kadra yatırım yapıyor, ürün tasarımı ve startup çalıştayından geçirerek Silikon Vadisine ve özellikle YCombinator’e hazırlıyor. Emrah bundan önce Chicago merkezli analitik yazılım şirketi QRM’in ürün tasarım grubunu yönetti ve Silikon Vadisi startuplarına danışmanlık yaptı. Emrah Istanbul ve San Francisco’da yaşıyor.

Tarih ve Mekan

Etkinlik 24 Ocak Cumartesi günü öğleden sonra saat 14:00 ‘de Kolektif House ‘da gerçekleşecek.
Kolektif House
“Yaratıcı birey ve butik şirketlere çalışma alanı sunan, ilham verici mekan ve etkinlik alanı”
Adres:
4.Levent Sanayi Sitesi, Huzur Mh., Beyazıt Cd No:15, Istanbul

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın