Instagram Reklam Sistemleri Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Instagram Reklamları Şimdi Reklam Yöneticisinde!

Instagram Reklamları

Instagram reklamları 30 Eylül itibariyle genişlemiş ve 30 ülkede tüm kullanıcıların kullanımına açılmıştı. Fakat sadece daha üst seviye kullanıcılara hitap eden bir platform olan Power Editör panelindeydi. Şimdi ise normal Facebook reklam panelinde de kullanıma sunuldu.

Instagram Reklamları Nasıl Verilir

Instagram Reklamları için bundan sonra daha fazla kullanılacağı ve beraberinde de rekabetin de artabileceğini söyleyebiliriz. Reklam yönetimine erişimin kolaylaşması kullanımı ve reklam alanları için var olan açık arttırma fiyatlarını yükseltecektir.

Fakat bireysel deneyimlerime göre Facebook’a göre daha maliyetli ve tıklama ile website üzerinden e-ticaret konusunda Facebook’tan daha az dönüşüm sağlıyor. Farklı çalışamalar üzerinden platformun doğal etkisini yakalayan kampanyalarla bir başarı elde etmek mümkün olabilir. Fakat standart Facebook reklam yayın mantığı ile Facebook’a göre yüksek maliyetlerin olduğu bir mecrada fiyatların artması onu ne derece kullanışlı bir hale getirebilir, göreceğiz.

Instagram reklamları şu an için başlangıç seviyesinde. Reklam verenler için daha çok fayda sağlayan, daha yüksek dönüşüm getiren alternatif reklam modelleri yayına alındıkça Instagram reklamlarının daha kullanışlı olmasını bekliyorum.

Şu an için özellikle Instagram’da hayran kitle yaratmak isteyenler için birinci olarak kullanılması gereken bir mecra diyebilirim. Birçok marka da hala Instagram hayran sayısını artırmak için Facebook üzerinden çalışmalar yapıyor. Bunu doğru bir uygulama ile Instagram’a kaydırmaları hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

  • Sadece 1 gun Instagram a reklam verdim verim alamad?m cunku istedigim kitleye ulasam?yorum o yuzden Facebook a reklam veriyorum sadece.

Yorum yazın