Instagram Sosyal Medya

Instagram Direct

Instagram Direct

Instagram 3 yıl önce çıktığında sadece fotoğraf düzenlemeye yarayan bir uygulamaydı, bu geçen 3 yılda 150 milyondan fazla üyeye ulaşan Instagram artık görsel bir iletişim aracı haline geldi ve bugün Instagram’a önemli bir özellik  daha eklendi.

Bugün 5.0.0 sürümünün yayınlanmasıyla Instagram, Direct özelliğini de yayınlamış oldu. Artık Instagram paylaşımlarınızı belli kişi ya da kişilere özel olarak yapabileceksiniz.

Instagram uygulamasını güncelleyenler ana sayfa akışının sağ üst kısmında yeni ikon görecekler buraya tıklanıldığında ise kendisiyle özel olarak paylaşılan resim ve videoları görebilecekler. Yeni bir paylaşım yaparken de yayınlama aşamasında followers ve direct olmak üzere iki sekme görecekler. Followers sekmesi aktifken paylaşılan fotoğraflar herkes tarafından görüntülenirken, direct sekmesinden özel olarak paylaşmak istediğiniz kullanıcıları seçebiliyor olacaksınız. Aşağıdan tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz

Instagram Direct 5.0.0 screenshot

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın