Instagram Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Instagram Canlı Yayını Test Ediyor!

Instagrma Canli Yayin Özelliği

Instagram canlı yayın özelliğini de test etmeye başladı. Kısa zaman önce Snapchat’te bulunan bir çok özelliği klonlamasıyla suçlanan Instagram canlı yayın özelliğini de test etmeye başladı.

Fotoğraf filtesi uygulaması olarak çıkıp sosyal ağ haline gelen Instagram, fotoğraf filtrelerinden sonra ilk olarak Twitter’ın Vine uygulamasına karşı 15 saniyelik videoları ile platformunu genişletmiş sonrasında daha farklı özellikler de katmıştı.

Geçtiğimiz aylarda Snapchat’e büyük darbe vurduğunu söyleyebileceğimiz Instagram bu sefer de canlı yayına el atarak Periscope’nin kitlesine göz dikti diyebiliriz.

instagram-live-canli-yayin

instagram-canli-yayin

Instagram canlı video yayını için başlattığı test ilk olarak Rusya’daki kullanıcılar tarafından farkedildi.Paylaşılan ekran görüntülerinde hikayeler kısmındaki ilk yayında “live” canlı ibaresi dikkat çekiyor.

Test sürecinin ne zaman tamamlanacağı ve tüm kullanıcıların hizmetine gireceğine dair bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

Yorum yazın