Uncategorized

İçerik Pazarlama vs Geleneksel Reklamlar

Sosyal medya pazarlamasının belki de en temel taşıdır paylaşılmaya değer içerik oluşturmak. Kaliteli içerik üretip bunu ortaya sürmek ilk etapta satış amaçlı değildir ama sizin mesajınızı geniş kitlelere ulaştırarak geleneksel reklamların yüksek maaliyetlere yaptığı işi çok daha uygun bir fiyata gerçekleştirmenizi sağlar.

İçerik pazarlama yaygınlaşıyor ve geleneksel reklamların yerine geçiyor. Bu yer değiştirme arttıkça içerik üretimi zorlaşıyor ve maaliyeti de artıyor. Fakat gene de geleneksel reklam araçlarından hala ucuz kaldığı için içerik pazarlamanın yaygınlaşması hız kesmiyor. Firmaların gözünde gitgide önemli hale geliyor.

Marketo.com içerik pazarlama ve geleneksel reklam verilerinin karşılaştırıldığı güzel bir infografik yayınlamış yenimedyaduzeni.com da bunun çevirisini yapmış.

marketo infografik içerik pazarlama

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın