Google Sosyal Medya

Google Plus Username / Kullanıcı Adı Alma

Google Plus kullanıcı adı nasıl alınır

Google+ geçtiğimiz Ağustos ayında sayfalar için kullanıcı adı/username vermeye başlamıştı. İlk başlarda toyota gibi dünyaca genelinde hizmet veren markalarda gördüğümüz kullanıcı adını daha yerel(!) marka ve firmalar da alabiliyor.

Google + kullanıcı almak için ise ilk öncelikle sayfanızı doğrulamanız gerekmekte. Google plus sayfanızı doğrulamak için ise öncelikle büyük bir kuruluş olmak ve şu 4 şart gerekiyor.

Google Plus Sayfasını Doğrulamak

 

 • Google+ sayfanız; ticari kurumunuz, kuruluşunuz, markanız ya da ürününüz tarafından yetkilendirilmelidir.
 • Google+ sayfanızın profili, kuruluşunuzun web sitesine giden bir bağlantı içermelidir.
 • Kuruluşunuzun web sitesi, Google+ rozeti ya da kod snippet’i eklenerek Google+ sayfanıza bağlanmalıdır.
 • Google+ sayfanızın makul sayıda takipçisi olmalıdır.

Sitenize Google Plus snippeti eklemekten kasıt şu şekilde bir kodu sitenize yerleştirmekten ibarettir:

<a href="https://plus.google.com/[yourpageID]"  rel="publisher">Bizi Google+'da bulun</a>

Bu belirtilen özelliklere sahipseniz sayfanızı doğrulamak için buraya tıklayıp gerekli formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Sayfanız doğrulandığında sayfa adınızın yanında da bir tik (true işareti) olacaktır ve kullanızı adınız da sayfanızı doğrulanmasıyla alınmış olur.

Google+ platformunda paylaştığınızın gönderileriniz için en kaliteli google plus beğeni hizmetleri SadeceOn’da! 10 liradan başlayan ekonomik fiyatlarla alanında uzman hizmet verenlerimiz paylaşımlarınızın daha fazla insana ulaşması için sizlere destek veriyor. Dilerseniz google+ hesabınıza takipçi de alabilir, kitlenizi büyütebilirsiniz. Siz de hemen güvenli ödeme altyapısı sunan SadeceOn’a gelerek fırsatları yakalayın!

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

5 Yorum Yapıldı

  • Sadece 84 kullanıcının çevresinde olan ve 100 küsur +1 almış bir sayfaya kullanıcı adı verildiğini gördüm.
   Ama Türkiye’deki en büyük Adwords ajanslarından biriydi ya resmi belgeleri verdikten sonra pek önemi yok sayının ya da o ajansın Google ile olan sıkı iletişimi nedeniyle koparılmış bir imtiyazdır.
   Fakat bir web ajansı sahibinden de defalarca başvurduğunu ama hiç olumlu yanıt alamadığını öğrendim. Kendim hiç başvurmadığım için birşey söyleyemem.

Yorum yazın