Google Mobil

Google My Business ile Sayfanızı Cepten Yönetin

Google-Maps-Kayıt-Google-My-Business-Andorid-Uygulaması-

Google My Business uygulaması işletme ya da marka sayfası olanların sayfalarını her yerden kolayca ve hızlı yönetebilmelerini sağlayan kullanışlı bir uygulama.

Son yıllarda Google Maps üzerindeki sosyalliği artırmak isteyen Google, bir yandan Google Yerel Rehberler programınını aktifliğini artırmaya çalışırken işletmeler tarafında da sayfaların daha aktif olması için çeşitli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapıyor. My Business uygulaması da bu açıdan önemli bir role sahip.

Google My Business Uygulaması ile Yapılabilecekler

İşletmenizin açık olduğunu Google Arama ve Haritalar’da herkese gösterin. Google My Business ile işletme bilgilerinizi doğrulayabilir, müşteri yorumlarını yönetebilir, müşterilerin İnternet’te işletmenizle nasıl etkileşime girdiğiyle ilgili özel analizlere ulaşabilir ve markanızı oluşturabilirsiniz.

– İşletme adını, adresini ve çalışma saatlerini güncelleyin
– Müşteri yorumlarını yönetin ve yanıtlayın
– Sizi nerede ve kaç kişinin aradığı hakkında özel analizler
– Müşteriler işletmenizden bahsettiğin zaman bildirimler
– Birden fazla konumu tek bir kontrol panelinden yönetin

Google Harita Kayıt

Google Harita kayıt işlemi ve aramalarda ilk görüntülenen işletme olma konusunda www.haritakayit.com işletme sahiplerine pratik çözümler sunuyor. Google Harita kaydı yanısıra Apple Maps, Yandex Haritalar, Bing Maps ve lokasyon bazlı sosyal medya platformlarında da işletme kayıtlarının açılması ve yönetilmesi konusunda destek veriyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın