Google

Google Maps “Kalıcı Olarak Kapatıldı” Uyarısı

google-mpas-bu-isletme-kalici-olarak-kapatildi

Google Haritası ve Business kayıtları için geçtiğimiz hafta gelen bir güncelleme sonrası birçok işletme sayfası “Kalıcı Olarak Kapatıldı” uyarısı vermeye başladı.

Bu durumdan etikelenen sayfalara baktığımızda uzun zamandır değerlendirme almayan ya da sahipleri tarafından güncellenmeyen sayfalar olduğunu görüyoruz.

“Bu İşletme Kalıcı Olarak Kapatıldı” Sorununun Çözümü

İşletmeniz için bu tip bir uyarı alıyorsanız yapmanız gereken şey son derece basit ve kolay. İlk olarak işletmenizi sahibi olduğunuz Google hesabına giriş yaparak My Business hesabınıza gitmek. Burada listenen sahibi olduğunuz firmalardan kapalı görünen işletme sayfasına giderek durumunu açık olarak güncellemek. Başka bir işlem yapmanıza gerek kalmadan sorun düzelecektir.

google harita bu isletme kapatildi duzeltme

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın