Uncategorized

Google+ Kapak Fotoğrafı Boyutlarını Küçülttü

Google+ sık sık tasarımında değişikliğe gidiyor. Özellikle de kapak fotoğraflarındaki değişiklikler genel kullanım alışkanlıkları açısından radikal değişimler diyebiliriz.

Google Plus Kapak Fotoğrafı tasarımı Ölçüleri

Geçen yıl büyüterek 2120×1192 piksel boyutlarına getirdiği devasa kapak fotoğrafı ölçüleri artık 480×270 piksel boyutlarına düşürüldü. En boy oranı neredeyse tamamen korunduğu için sayfa tasarımınızda bir değişikliğe gitmeniz gerekmiyor. Kapak fotoğrafları otomatik olarak yeni boyutlara sığdırılıyor.

Bu şekilde Google+ sayfalarının daha rahat kullanıldığını söylemek de mümkün. Geçen yılki tasarım değilikliği haberi için tıklayınız : 2013 Mart Google Plus Yeni Tasarım ve Özellikleri

Aşağıda da 2013 Mart ayında olan değişikliği görüyorsunuz.

Google Plus Eski Kapak Fotoğrafı tasarımı Ölçüleri

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın