Uncategorized

Google+ ile Oturum Açma Mobil Uygulamalarda

Android iOS uygulamalarına Google Plus ile oturum açmaBilindiği gibi pek çok siteye kayıt olurken facebook ile bağlan seçeneği de oluyor, kayıt bilgilerimizi google plus üzerinden api ile alınıyor ve kolayca üye oluyoruz.

 Bu sistem daha az kullanılmakla beraber Twitter ve Google Plus’da da mevcuttu. Ama Google Plus ile Android ve iOS uygulamalrına giriş yapamıyorduk.

Bugün Google Plus blogunda yapılan açıklamaya göre artık bu mümkün. Mobil cihazlarımızdaki uygulamalara da bundan sonra Google Plus ile giriş yapmak mümkün. Ayrıca uygulamalarda paylaşmak istediklerimizi gene Google Plus üzerinden tek tuşla paylaşabiliyoruz.

İlk olarak popüler olan bazı sitelerin uygulamalarında kullanılmaya da başlanmış. Google Plus hesabımız ile giriş yapılan uygulamaların kontrolünü http://plus.google.com/apps adresinden yapabiliyoruz.

Google Plus blogundaki videoda örnek olarak theFancy verilmiş. Uygulamasını denemedik ama şu anda siteye gittiğimizde videodaki gibi Google Plus ile giriş yapmak mümkün olmuyor, bunu da belirtmek gerek.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın