Google

Google Görsel Arama Sonuç Sayfası Arayüzü Değişiyor

google görsel arama resim arama image search

Google bir süredir görsel arama sonuç sayfasının yeni arayüzünü test ediyor. Yeni arayüzde görsel sonuçlarında bir resmin üzerine tıkladığınızda resmin ait olduğu sayfaya yönlendirme yapılmıyor.

Sonuçlardan bir görsele tıklandığında arama sayfasından çıkmadan görselin daha büyük bir halini ve görsel bilgilerini koyu bir arkaplan üzerinde gösteriyor.

Burada 3 tane seçenek çıkıyor isterseniz görselin bulunduğu siteyi ziyaret edebilir ya da siteye hiç girmeden orijinal görseli görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz de görsel ayrıntılarına tıklayarak görsel bilgilerinin yer aldığı aynı görselin diğer boytları ve ya benzerlerinin yer aldığı “görselle arama” sonuçlarına da gidebilirsiniz.

Bu yeni arayüz daha kullanıcı dostu fakat resim sonuçları üzerinden sitesine ziyaret çeken site sahipleri bundan hiç hoşnut kalmayabilir. Çünkü kullanıcı siteye hiç girmeden resmin orijinal halini görüntüleyebiliyor ve bu da site sahipleri için trafik kaybı demek.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın