Sosyal Medya

Gmail ve YouTube’da Star Wars Temasını Kaldırma

Google Gmail YouTube Star Wars Arkaplan Tema Kaldırma

Geçtiğimiz hafta Star Wars filmi vizyona girdiğinde en kreatif çalışmalardan biri Google’dan gelmişti. Oldukça etkileyici olan interaktif oyuna ek olarak tek bir seçimle Gmail, YouTube, Maps, Takvim, Translate gibi birçok hizmetinin arayüzlerini Star Wars temalarıyla donatmanıza izin veriyor.

Google başta olmak üzere birçok markanın Star Wars içerikleriyle eğlenceli geçen süreç artık bazılarını sıkmaya başladı. Mesela beni 🙂 Özellikle YouTube’da Star Wars rahatsızlık verebiliyor. Fare imlecini ses ayarından geçirdiğinizde çıkan ses efekti kullanım kalitenizi düşürüyor.

YouTube ve Gmail’den Star Wars Nasıl Kaldırılır?
Star Wars şeysini tüm Google hesaplarınızdan kaldırması oldukça basit. İlk olarak bunu aktifleştirdiğimiz sayfa olan https://www.google.com/intl/tr/starwars/ sayfasına gidiyoruz. Sonra karşımıza aşağıdaki ekran çıkıyor. Burada fotoğrafımızın altında “Tarafını değiştir” butonuna tıklıyoruz.

Google Gmail YouTube Star Wars Kaldırma Arkaplan Tema

Sonra aşağıda gördüğünüz orta kısma isminizin üstündeki yuvarlak alana tıklıyorsunuz.

Google Gmail YouTube Star Wars Kaldırma Arkaplan Tema

Ve son olarak da “Varsayılana Dön” seçeneğine tıklıyorsunuz.

Google Gmail YouTube Star Wars Kaldırma Arkaplan Tema

Geçmiş olsun, Star Wars’tan kurtuldunuz, artık Gmail, YouTube vb.. Google ürünlerini huzurla kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

15 Yorum Yapıldı

Yorum yazın