E-ticaret Sosyal Medya

GittiGidiyor Instagram’dan Satış Talebi Almaya Başladı!

GittiGidiyor Instagram Alışveriş Satış E-ticaret

Pazaryeri sistemi ile çalışan ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Gittigidiyor Instagram üzerinden satış talebi almaya başladı.

Takipçiler instagram’da paylaşılan ürünleri satın almak için yorum kısmına  #hemenal yazdıktan sonra gittigidiyor kullanıcı adını yazarak, üye değilseler de e-posta adreslerini yazarak talepte bulunabiliyorlar. Sonrasında kullanıcılar e-mail adreslerine gelen bağlantıya tıkladıktan sonraki adımlarla satın alma işlemini tamamlamaları gerekiyor.

GittiGidiyor’un Instagram hesabını incelendiğimizde 11600’den fazla takipçisi olmasına karşın etkileşim oranının oldukça düşük olduğunu görüyoruz. Şu aşamada da Instagram üzerinden ciddi diyebileceğimiz bir satınalma başvurusu olmamasına rağmen, pazarın en büyük oyuncularından biri olması ve tamamına yakını mobil kullanıcıların oluşturduğu bu platformdan alışverişe yönlendirme yapmasının önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın