Uncategorized

Foursquare Gizlilik Politikası Güncelleniyor

Fourqsquare orijinal logo

Forsquare gizlilik politikasını 28 Ocak’ta güncelleyecek ve güncelleme 2 önemli değişiklği içeriyor.

İlk olarak herkesin profil sayfasında ismi tam olarak gözükecek. Ki birini aradığınız zaman sonuçlarda isimler zaten tam olarak gözüküyordu ama arama yapmadan başka bir şekilde profilinize bakan tam isminizi göremiyordu. Foursquare bundan rahatsız olabilecekler için de isim değiştirme yolunu gösteriyor. İsteyenler ayarlar kısmında ismini değiştirebilir.

İkinci olarak da yaptığımız çekinler artık daha sonraki zamanlarda da işletme sahibi tarafından görülebilecek. Eskiden işletme sahipleri yapılan check in leri sadece 3 saat için görebiliyordu fakat daha sonra kontrol edenler işletmesinde check in yapanları tespit edemiyordu ve müşterilerine yönelik bir kampanya düzenlemek istediklerinde bunu kullanamıyordu. Foursquare gene işetme sahibi tarafından görülmek istemeyen kullanıcılar için ayarlar seçeneğinin altındaki gizlilik ayarlarından bunu engelleyebileceğinizi belirtiyor.

Foursquare Gizlilik Seçenekleri
Foursquare Gizlilik Ayarları

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın