Facebook

Facebook’tan Kafa Karıştıran Durum Kontrolü

Facebook Patlama Güvenlik Durumu Kontrolü Paylaşımı

Facebook “İstanbul’da patlama” sorusuyla durum kontrolü paylaşımları önerince Facebook kullanıcılarının kafası karıştı.

Ankara ve İstanbul’daki büyük çaplı terör olaylarından sonra benzer şekilde kullanıcılarına “güvendeyim” paylaşımı sunan Facebook dün Maltepe’de bir iş yerine kargo ile mühendislik firmasına gönderilen bomba haberinden sonra da aynı durum kontrolü paylaşımını kullanıcılara sundu.

Facebook Patlama Güvenlik Durumu Kontrolü

Fakat bu defa patlamanın boyutunun küçük olması ve toplumda geniş yankı bulmaması sebebi ile birçok kullanıcının kafası karıştı. Akıllara yeni bir patlama mı olsu sorusunu getiren Facebook bildirimi detaylı incelendiğinde 14 Kasım’da Maltepe’de bir paylaşım gerçekleştiğini belirtiyor. Bundan da 3 kişinin yaralandığı mühendislik firmasında gerçekleşen patlamanın olduğu anlaşılıyor.

İlgili durum kontrolü sayfasını şu bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz: https://www.facebook.com/safetycheck/istanbul-turkey-explosion-nov14-2016/

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

  • Tespitiniz çok doğru. Bir uzman hocam paylaşmıştı. Ben de onun paylaşımına inanarak merak ettim tabii ki neler olduğuna dair sorular sordum. Oysa haberin gerçeği farklıydı. Aynen dediğiniz gibiydi. Bence büyük bir kaos oluşabilirdi. Facebook’un bu konuda çok dikkatli davranması lazım.

Yorum yazın