Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook’ta Oyun İsteği/Daveti Bildirimlerini Engelleme

Facebook’ta en çok rahatsız olunan konulardan biri de sürekli olarak gelen oyun istekleri.

Farmville ile doruk noktaya ulaşan oyun istekleri şu anda da Candy Crush Saga başta olmak üzere çeşitli uygulamalardan gelen isteklerle beraber rahatsız edici boyutlarda.

Facebook oyun isteği daveti kapatm engelleme

Fakat aslında bunu çok da dert etmenize gerek yok. Tek mause hareketiyle bu istekleri engellemeniz mümkün. Yapmanız gereken ilgilenmediğiniz bir oyun daveti geldiği zaman bildirimler simgesine tıklayarak açılan bildirimlerde istemediğiniz uygulama bildiriminin üzerine fare imlecini getirmek ve sağ tarafta çıkan (x) işaretine tıklayarak sonrasında doğrulamak için sorulan soru için kapat butonuna tıklamak.

Facebook oyun isteği daveti kapatm engelleme

Bu işlem bir daha o uygulamadan bildirim almamanızı sağlar.

Facebook oyun isteği daveti kapatm engelleme

Her ne kadar çok fazla değişik uygulamadan bildirim geliyormuş gibi görünüyor olsa da aslında en çok rahatsız eden oyun isteği uygulaması 4-5 kadardır.  Bu en çok davet gelen uygulamaları engelledikten sonra artık çok daha az bildirim alırsınız.

Facebook En Çok Sevilen Kullanılan Oyunlar/Uygulamalar

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

Yorum yazın