Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Video Reklamları ile %50’den Fazla Görüntüleme Elde Edin!

Facebook video reklamları görüntülemeVideo reklamları aldığı gösterim bakımından Facebook reklamverenleri için en önemli reklam türü haline geldi. Peki video reklamlarınızın performansını daha da arttırmak istemez misiniz?

Facebook video içeriklerinin diğerlerine göre %50’den fazla gösterime sahip olduğunu belirtiyor. Kendi yönettiğim sayfalarda da böyle olduğunu bizzat deneyimledim. Video içerikleri yüklenilen sayfalara göre %50-%100 kadar daha fazla gösterim ve erişime ulaşabiliyor.

Sizin de hedefiniz erişim ve gösterim bazında ise sayfanıza yükleyeceğiniz videolar ile Facebook’ta %50’den fazla gösterim elde ederek amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook video paylaşımlarınızdan en iyi verimi elde etmeniz için bazı püf noktaları şu şekilde belirtiyor:

1) Videoları doğrudan Facebook’a yükleyin
Doğrudan yüklenen videolar diğer internet sitelerindeki videolara göre daha yüksek performans gösterir ve insanlara daha iyi bir deneyim sunar

  • Videonuzu izleyenlerin sayısını artırın
  • Haber Kaynağı’nda 11 kata kadar daha büyük görseller

2) Yeni video görüntülemeleri reklam verme amacını kullanın
Video görüntülemeleri reklam verme amacı, videonuzu Facebook’ta bunu izleme olasılığı en yüksek insanlara göstermek üzere otomatik olarak optimize eder.

  • Daha fazla insana erişin
  • Video reklamlarınızın verimliliğini artırın

3) Videonuzun nasıl performans gösterdiğini öğrenin

Reklam Raporlarında Sütunları Düzenle düğmesi altında yer alan video ölçümleri, videonuzun performansını nasıl geliştirebileceğiniz konusunda fikirler verebilir

  • Video görüntülemeleri (3. saniyede)
  • Farklı çeyreklerdeki görüntülemeler

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın