Facebook Sosyal Medya

Facebook Videolarınız İçin Kullanışlı İpuçları

Facebook Video Reklamları için Kullanışlı İpuçları

Daha önce Facebook erişiminizi artırmanız için videoları kullanmanızın önemli olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de Facebook for Business ekibinin reklam verenler ile paylaştığı, facebook video içeriklerinden nasıl daha yüksek dönüş alabileceğinize dair birkaç ipucunu paylaşıyoruz.

Reklam vermiyor olsanız dahi bu ipuçlarından uygun olanlarını kullanarak videolarınızın etkisini artırabilirsiniz:

  1. Videonun ilk birkaç saniyesinde insanların dikkatini çekin. İnsanlar Facebook’ta videonuzla ilgilenmeden geçip gidebilir. İnsanların ilgisini canlı tutmak için videonuzun başında mesajınızı net olarak iletmeye çalışın.
  2. Açıklayıcı bir küçük resim seçin ve başlık kartonları kullanmaktan kaçının. İnsanların gözüne çarpacak bir görselle açılış yaparak onları videonuzu izlemeye teşvik edin. Logolar veya başlık kartonları insanların dikkatini dağıtabilir ve videonuzu sadece birkaç dakika izleyip geçmelerine neden olabilir.
  3. Hem sesli hem de sessiz izlenmeye uygun bir video kullanın. Videonuz sessiz olarak izlendiğinde dahi insanların ilgisini koruyun. Görüntünün üzerine, ses gerektirmeyen bir yazı eklemeyi düşünün.
  4. Video reklamlarınıza eylem çağrısı eklemeyin. İnsanları başka videolar seyredebilecekleri veya kaydolarak daha fazla bilgi alabilecekleri Facebook Sayfanızı veya internet sitenizi ziyaret etmeye davet edin.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

  • Yılmaz Bey, sitenizi sürekli takip eden bir kurumuz. Bu tür verileri bizlerle buluşturduğunuz için teşekkür ederiz. YouTube tarafıyla alakalı içerikler ekleyebilirseniz çok memnun oluruz.

Yorum yazın