Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Twitter ve YouTube Erişimi Engellendi!

Facebook YouTube Twitter engellendi

Facebook, Twitter ve YouTube’a erişim mahkeme kararı ile engellendiği belirtiliyor.

TİB’in sitesinde henüz karar hakkında bir açıklama bulunmuyor, sorgulama sayfasında da engelleme kararı henüz belirtilmemiş fakat servis sağlayıcılara iletilen karar sonrası başlayan erişim yasağı ile otomatik DNS kullanan kullanıcılar belirtilen sosyal medya sitelerine giremiyorlar.

Sosyal Medya Siteleri Neden Yasaklandı!

Hürriyet’in haberine göre Erişim Sağlayıcıları Genel Sekreteri Birliği Bülent Cumhuriyet Savcılığı’ndan gelen karar üzerine bir erişim engeli uygulanmaya başladığını belirtti.

Yine Hürriyet tarafından paylaşılan mahkeme kararlarında Çağlayan Adliyesi’ne gerçekleşen terör saldırı ile ilgili fotoğraflardan dolayı yasak istendiği görülüyor ve erişim yasağı istenen site adresleri belirtiliyor. Fakat belirtilen adresler site geneli değil sadece içeriğin bulunduğu sayfalar olduğu görülüyor. Geçtiğimiz yıl güncellenen yasa ile sitelerin tamamının değil sadece ilgili sayfaların engellenmesi gerekiyor. Engellemenin tüm siteye uygulanmasının karar gereği mi yoksa servis sağlayıcılarının işgüzarlığı sonucu mu henüz bilemiyoruz.

Facebook Tekrar Açıldı!

Belirtilen fotoğrafın kaldırılması sonucu Facebook’a erişimin tekrar sağlanmaya başlandığı belirtiliyor!

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın