Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook şifresi nasıl değiştirilir?

Facebook kullanıcıları için hazırladığı “Facebook şifresi nasıl değiştirilir?” sorusunun cevabını sıradan bir tutorial videosu yerine kısa ve eğlenceli bir reklam filmi ile sundu.

Reklam filminde bir akademisyen anfide öğrencilerinin karşısında projektöre bağlı bir bilgisayardan Facebook’a giriş yapıyor. Fakat giriş yaparken şifresini yanlışlıkla e-posta adresi kısmına yazıyor ve şifre tüm öğrencilere deşifre oluyor. Şifresi ise “BenFrankliniss3xy” 🙂 [Türkçesi: Ben Franklin seksidir.]

Şifreyi girdikten sonra başını direk kaldırıp ders anlatmaya koyulan akademisyen öğrencilerin şaşkın bakışlarını görünce bir şeylerin yanlış olduğunu anlıyor ve yansıyan projektör görüntüsüne bakınca kırdığı potu farkediyor. Daha sonra da hesabına giriş yaparak şifresini değiştiriyor.

Facebook bu videoyu biraz da kullanıcıları şifrelerini değiştirmeye teşvik etmek amaçlı yaptığını söylemek de mümkün. Filmde deşifre edilen şifrede de büyük ve küçük harf ile rakam kombinasyonu kullanılarak güvenli bir şifre için kullanıcılara ipucu veriliyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın