Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Sayfa Adı Değiştirme

Facebook Sayfa Adı Değiştirme

Facebook sayfa adı değiştirme konusunda 200 beğeniyi geçen sayfaların isminin değiştirilmesini manuel şekilde inceleyerek değişime izin veriyor. Bu sebeple sayfa yöneticileri de isim değiştirmeleri gerektiğinde oldukça zorlanıyor ve birçoğu değiştiremiyor.

Facebook yardım merkezinde eskiden 200 beğeniyi geçmiş bir sayfanın ismini değiştiremezsiniz dese de değiştirmeye izin veriyordu. Şimdiye kadar da defalarca birçok farklı marka için yaptım. Değişiklik talebine göre kimisi dakikalar sürdü kimisi ise birkaç haftayı bulduğu oldu. Ama nihayetinde değişmeyen sayfa adı yoktur, değiştiremeyen sosyal medyacı vardır desek yanlış olmaz.

Facebook’ta 200 Beğenili Facebook Sayfa Adı Değiştirme

Şu anda ise kaç beğenisi olduğunun önemi yok tüm isim değişikliği isteklerine Facebook yanıt veriyor. Bilmeyenler için kısaca belirle maddeleyelim:

  1. Sayfanızın kapak fotoğrafının altındaki Hakkında‘ya tıklayın
  2. Sol sütunda Sayfa Bilgileri‘ne tıklayın
  3. Farenizi Ad kısmının üzerine getirin ve Düzenle‘ye tıklayın
  4. Yeni bir Sayfa adı girin ve Devam’a tıklayın
  5. Talebinizi gözden geçirin ve Değişiklik İsteğinde Bulun‘a tıklayın

Eğer 3. maddedeki “Düzenle” seçeneğini görmüyorsanız sayfada yönetici değilsiniz demektir ya da kısa süre önce zaten sayfa isminizi değiştirmişsiniz.

Facebook Sayfa Adı Değiştirme Sosyal MedyaDeğişiklik isteğinizi yolladıktan sonra inceleme 3 gün kadar sürebilir ve Facebook sizden ilave bilgiler isteyebilir. Facebook “Sayfa adı değişikliği onaylanırsa, 7 gün boyunca sayfayı yayından kaldıramaz ve adı tekrar değiştiremezsiniz” diyor fakat siz gene de değiştirmek isterseniz iletşim kısmından benimle irtibata geçerek danışmanlık alabilirsiniz.. Sayfa isim güncellemesi boyunca sayfanızı beğenen kişilere sayfa adınızın güncellendiğine dair bildirim gider.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın